Ertuğrul Bey’in davetiyle obaya gelen ağabeyi Sungurtekin, kardeşinin Sultan Alaeddin’i öldürmek suçuyla zindana atıldığını öğrenince harekete geçmiştir. Ancak bu hareketlerinin sonunda hiç düşünemediği şeyler de kendisini beklemekteydi. Turgut, Bamsı ve Artuk Bey’i kurtarmak için gizlice kaleye giren Sungurtekin oldukça kolay bir şekilde yakalanmış ve Günalp’in askerleri tarafından zindana atılır.
Diriliş Ertuğrul

Günalp, onlarında idam edilmesi için emir verse de bu isteğinin gerçeğe dönüşmesi oldukça zor olacaktır. Öte yandan Sultan Gıyaseddin, babası Sultan Alaeddin’in Mahperi Hatun, Altunaba ve Köpek’in planıyla öldürüldüğünü öğrenince çılgına dönmüşse de bu konuda yapacakları oldukça sınırlı kalacak ve bu da sinir kat sayısını biraz daha arttıracaktır.

Diriliş Ertuğrul

Annesi Mahperi Hatun’un boynuna kılıç dayayan Gıyaseddin, şerefini kurtarmak için Ertuğrul Bey’i idam ettireceğini söylemiş olsa da bunun gerçekleşmesi için ikna edilmesi gereken çok sayıda insan vardır. Sonunda Ertuğrul’un serbest kalacağı bu davanın sonunca Gıyaseddin hiç beklenmediği bir sürprizler karşı karşıya kalarak bütün okları da kendi ekseninde toplamayı başarmıştır.

Diriliş Ertuğrul 110.Bölüm Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir