Ares’in Saadeddin ile yaptığı hain planı ortaya çıkarmak isteyen Ertuğrul bu konuda bir hayli istekli olmaya başlamış ve bunu da gerçekleştirmek için oldukça farklı bir yol izlemiştir. Saraya Halime ile birlikte geldiği sanılan ancak yanında Ares’i de sultanın huzuruna çıkarmayı düşünen Ertuğrul’un bu planının devreye girmesi için tek bir adım daha kalmıştır.
Diriliş Ertuğrul 107 Bölüm
Ares’in itirafları ile beraber rahat bir nefes almayı da başaran Ertuğrul artık bundan sonraki planlarını devreye sokmak için yeterli zamana da sahip olacaktır.
Diriliş Ertuğrul 107 Bölüm
Saadeddin ise duydukları karşısında oldukça şaşırmış numarası yaparak sultanın aklını çelmeyi denemiş ancak bunda başarılı olamamıştır.
Diriliş Ertuğrul 107 Bölüm
İhanetin bedeli olarak idamı istenen Ares ve Saadeddin’in kaderi adeta Ertuğrul’un ellerinde olmaya başlamıştır. Sarayda dönen oyunlardan uzaklaşmak isteyen Ertuğrul ise farklı bir yol izleyerek bu planları bozguna uğratma çabası içerisine girmiştir.
Diriliş Ertuğrul 107 Bölüm
Hemen hemen her türden entrikanın döndüğü sarayda var olan huzursuzluk ise Ertuğrul’u etkisi altına almayı başaracaktır. Halime ise bu konuda bütün desteğini Ertuğrul’dan yana kullanacaktır.

Saadettin Köpek’in kellesi – Diriliş “Ertuğrul” 107.Bölüm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir