Ertuğrul’un infaz emrinin verilmesi ile beraber olayların gidişatı da farklı bir yöne doğru gitmeye başlamıştır. Ares’in Saadeddin ile yaptığı hain planı ortaya çıkarmak isteyen Ertuğrul bu konuda bir hayli istekli olmaya başlamış ve bunu da gerçekleştirmek için oldukça farklı bir yol izlemiştir.
Diriliş Ertuğrul 109.Bölüm Fragmanı
Saraya Halime ile birlikte geldiği sanılan ancak yanında Ares’i de sultanın huzuruna çıkarmayı düşünen Ertuğrul’un bu planının devreye girmesi için tek bir adım daha kalmıştır. Bu adımı bir türlü gerçekleştiremeyen Ertuğrul’a bir şok daha yaşatılacaktır. Alaeddin’in öldürülmesi ile beraber başlayan süreç aslında farklı olayların da ortaya çıkması ile beraber devam edecektir.
Diriliş Ertuğrul 109.Bölüm Fragmanı
Ertuğrul’un sorgulanması yönünde karar alan sultan son bir savunma ile haklılığını ispat eden Ertuğrul için değişik bir karar alma yoluna gitmiştir. Ahmet ve Alplar’ın Ertuğrul’un başına gelenleri öğrenmesi ile beraber harekete geçmeleri de çok uzun zaman almayacaktır.
Diriliş Ertuğrul 109.Bölüm Fragmanı
İkilinin ortaya koyduğu tavır ile beraber Ertuğrul’un da bundan sonraki hamleleri çok daha fazla önem kazanmaya başlamıştır. Ancak bu durum Ertuğrul’un tamamen kurtulduğu anlamına gelmeyecektir.
Diriliş Ertuğrul 109.Bölüm Fragmanı

Diriliş Ertuğrul 109.Bölüm Fragmanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir